Zavřít reklamu

Spotify začalo svým vybraným uživatelům zasílat anketní dotazník, ve kterém přišla řeč i na speciální předplatné určené pro posluchače podcastů. Společnost zřejmě teprve vymýšlí, jak by taková služba mohla přesně vypadat a kolik by si za ni mohla dovolit zájemcům naúčtovat. Spotify je světově nejpopulárnější hudební streamingovou službou a monetizace velké knihovny podcastů se jeví jako další logický krok k rozšíření jejich možností, jak vydělat další peníze. Zatím nevíme, kdy se nového předplatného dočkáme.

Dotazník se uživatelů ptá, jaká cena by podle nich byla za novou službu nejférovější. Odpovědi nabízejí rozmezí mezi třemi a osmi americkými dolary. Speciální předplatné by pravděpodobně existovalo nezávisle na běžném Spotify Premium, takže již nyní platící uživatelé by si museli takovou částku připočítat k nynějším výdajům.

A co všechno by služba vlastně měla nabídnout? To je také předmětem průzkumu trhu. Jako nejlogičtější se ovšem z nabízených možností zdá přístup k exkluzivnímu obsahu, dřívější odemčení nových epizod poslouchaných pořadů a zrušení reklam. Všechny tyto funkce by měla obsahovat nejdražší verze služby, zatímco ta nejlevnější by mohla v nejlepším případě nabídnout stejné výhody jen s tím, že by v pořadech zůstala reklamní sdělení. Kolem a kolem se nové předplatné jeví jako výhra pro Spotify – těžit z už nyní produkovaného obsahu je lehčí než obtížně zajišťovat nový.

Související články

Dnes nejčtenější