Zavřít reklamu

Streamovací hudební služba Spotify zveřejnila zprávu s finančními výsledky za třetí kvartál letošního roku, z níž vyplývá, že jí meziročně rostly nejen tržby, ale i množství měsíčně aktivních uživatelů. Těch je nyní již 320 milionů, což je nárůst o 29 % (a oproti minulému čtvrtletí o necelých 7 %).

Množství prémiových předplatitelů (tedy platících uživatelů) z roku na rok stouplo o 27 % na 144 milionů, přičemž oproti druhému kvartálu se jedná o 5% nárůst. Počet uživatelů využívajících službu zdarma (tedy s reklamami) dosáhl 185 milionů, což je meziročně o 31 % více. K nárůstu podle všeho přispěla zejména koronavirová pandemie.

Pokud jde o samotné finanční výsledky, společnost Spotify v předposledním kvartálu roku vydělala 1,975 miliard eur (v přepočtu zhruba 53,7 mld. korun) – o 14 % více než ve stejnou dobu loni. I když jde o více než solidní růst, někteří analytici předpovídali, že bude ještě vyšší a dosáhne necelých 2,36 mld. eur. Hrubý zisk pak činil 489 milionů eur (13,3 mld. korun) – z roku na rok jde o 11% nárůst.

Spotify je na streamovacím trhu s hudbou dlouhodobou jedničkou. Dvojkou je služba Apple Music, která měla v létě minulého roku 60 milionů uživatelů (od té doby Apple jejich počet neuvádí) a první trojici uzavírá platforma Amazon Music, která měla začátkem letošního roku 55 milionů uživatelů.

Související články

Dnes nejčtenější