Zavřít reklamu

Tchajwanská společnost MediaTek již nějakou dobu zásobuje větší i menší smartphonové výrobce řadou čipsetů střední a nižší třídy s podporou 5G sítí. V poslední době se však začala orientovat i na výkonnější platformy a nyní se v tomto směru chystá učinit další krok – vydat čipset vyrobený 6nm procesem, který bude mít podobnou architekturou jako první 5nm čip Samsungu Exynos 1080. Informoval o tom spolehlivý čínský leaker vystupující pod jménem Digital Chat Station.

Podle leakera má chystaný čipset MediaTeku modelové označení MT689x (poslední číslo zatím není známé) a disponuje grafickým čipem Mali-G77. Leaker tvrdí, že čipset v populárním benchmarku AnTuTu dosáhne přes 600 000 bodů, což by jej výkonově zařadilo po bok současných vlajkových čipů Qualcommu Snapdragon 865 a Snapdragon 865+.

Jen pro připomenutí – Exynos 1080, který bude oficiálně uveden na scénu 12. listopadu a o kterém již týdny kolují neoficiální zprávy, v AnTuTu získal téměř 694 000 bodů. Jako první by na něm měly být postaveny telefony řady Vivo X60.

Nový čip bude pravděpodobně upgradem 7nm čipsetu Dimensity 1000+ a prioritně určen pro čínský trh. Pohánět by mohl smartphony v ceně okolo 2 tisíc jüanů (v přepočtu asi 6 700 korun). V tuto chvíli není jasné, kdy by mohl být odhalen veřejnosti.

Související články

Dnes nejčtenější

.