Zavřít reklamu

Samsungu se po letech podařilo překonat v prodejích smartphonů na americkém trhu svého hlavního konkurenta Apple. Podle nejnovější zprávy společnosti Strategy Analytics si jihokorejský technologický obr ve třetím čtvrtletí letošního roku pro sebe „uzmul“ 33,7 % trhu, zatímco podíl cupertinského technologického giganta činil 30,2 %.

Tržní podíl Samsungu se z roku na rok zvýšil o 6,7 %. Naposledy figuroval v čele amerického smartphonového trhu před více než třemi lety, ve druhém kvartálu roku 2017.

I když společnost velikosti Samsungu si dozajista může dovolit nebýt jedničkou úplně každého trhu světa, každé vítězství ve smartphonovém závodě v USA se určitě počítá. USA jsou totiž s přehledem stále největším trhem s vlajkovými mobilními zařízeními na světě.

Toto vítězství nicméně s největší pravděpodobností nebude mít dlouhého trvání, protože zpráva popisuje trendy amerického mobilního trhu před vydáním nové generace iPhonů. Na druhou stranu bude moci Samsung najít útěchu v tom, že v letošním roce dodává pro iPhone tolik komponent, že může s trochou nadsázky soutěžit sám se sebou.

Pak je zde skutečnost, že nová vlajková řada Samsungu Galaxy S21 (S30) se na trh dostane pravděpodobně dříve než obvykle, takže společnost bude možná moci na Apple tlačit v povánočním období více než obvykle, píše web SamMobile.

Dnes nejčtenější

.