Zavřít reklamu

Vypadá to, že Samsung myslí souboj s Applem skutečně vážně a pravděpodobně mění jednu věc, která je mu často vyčítána. Touto kritizovanou záležitostí není nic jiného než systémové aktualizace. Kalifornská společnost je proslulá svou velmi dlouho podporou svých produktů, pravým opakem je však Samsung. Nyní však vše nasvědčuje tomu, že se blýská na lepší časy, nedávno jsem vás informovali o tom, že téměř pět let staré telefony Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge dostaly bezpečnostní aktualizaci softwaru a v současnosti přišla řada také na tablet Galaxy Tab S2.

Galaxy Tab S2 byl představen ve dvou velikostech – 9,7 palců a 8 palců dvacátého července 2015, od jeho představení tedy uběhlo více než pět let.  Nyní se na větší verzi tabletu zobrazilo upozornění na bezpečnostní aktualizaci s označením NRD90M.T818VVRS4BTJK, jedná se o nejnovější bezpečnostní záplatu, tedy ze října 2020. Dostupná je prozatím pro zákazníku Verizonu v USA a také v některých částech Jižní Ameriky, další trhy však budou zcela jistě následovat. Aktualizace je však pouze bezpečnostní záplatou a neobsahuje žádné další softwarové změny a tak Galaxy Tab S2 stále poběží na Androidu 7.0 s nadstavbou Samsung Experience z dílny jihokorejské společnosti.

Samsung tedy neaktualizoval systém samotný, ale to, že odeslal do takto starých zařízení alespoň bezpečností záplaty je jasný signál, že chce dostat svých slibů o bezpečnosti zařízení a také pravděpodobně odstranit jeden z možných důvodů, proč se zákazníci rozhodují spíše pro iPhony Applu. Dalším evidentním důkazem toho je oznámení tříleté systémové podpory svých zařízení řad Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy Tab S, Galaxy A, Galaxy Fold a Galaxy Z. Hraje u vás důležitou roli bezpečnost a délka dodávání aktualizací zařízení při výběru značky telefonu? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.