Zavřít reklamu

Před několika měsíci Samsung oznámil, že končí se softwarovou podporou oblíbených telefonů Galaxy S7 a S7 Edge. Nyní se však stalo něco, co nikdo nečekal. Oba modely dostávají nečekaně další aktualizaci systému, i když od jejich uvedení na trh uběhlo už téměř pět let.

Na někdejších vlajkových lodích jihokorejského technologického giganta Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge se začalo objevovat upozornění na novou aktualizaci zabezpečení, tedy alespoň v Kanadě a Spojeném království, další země však budou zcela jistě následovat. Zářijový update má necelých 70 MB a kromě zabezpečení zařízení by mě také obsahovat vylepšení stability, opravy chyb a zvýšení výkonu.

Je rozhodně příjemným překvapením, že se jihokorejská společnost rozhodla aktualizovat takto „staré“ telefony a to i navzdory předchozímu ukončení podpory těchto modelů. Jediným logickým vysvětlením, proč k tomuto kroku Samsung přistoupil je, že se musela objevit vážná hrozba, před kterou chce jihokorejský technologický gigant své zákazníky ochránit.

Pokud se vám aktualizace sama nenabídne, můžete její dostupnost zkontrolovat v Nastavení > Aktualizace softwaru > Stáhnout a instalovat.

Co se týče aktualizací systému Android, dlouho Samsung v tomto ohledu garantoval pro své telefony systémové aktualizace pouze dva roky, až teprve letos, nejspíše pod tlakem zákazníků, svůj zvyk změnil a nově nabídne pro své vlajkové lodě tři verze operačního systému Android.

Dnes nejčtenější

.