Zavřít reklamu

Trh s chytrým příslušenstvím zažije v nejbližší době nebývalý rozmach. Alespoň to očekává analytická společnost Canalys, podle níž na konci letošního roku tento trh, do nějž zahrnuje nositelná zařízení (chytré hodinky a náramky) a plně bezdrátová sluchátka, poroste o 32 % a příští rok o 28 %.

Canalys odhaduje, že množství nositelných zařízení a stále populárnějších plně bezdrátových sluchátek dosáhne v příštím roce 558 milionů a koncem roku 2024 již 760 milionů kusů.

Podle analytiků společnosti byla nositelná zařízení a sluchátka vůči koronavirové pandemii odolnější než smartphony. Může prý za to tzv. rtěnkový paradox či efekt, který říká, že spotřebitelé v krizových situacích nakupují menší a ne tak drahé zboží, aby uspokojili potřebu si něco pořídit. Během pandemie se značná pozornost lidí upřela na oblast zdraví a duševní pohody, z čehož profitovaly značky jako Xiaomi, Garmin, Fitbit nebo Huami.

Pokud se podíváme na tržní segmentaci, nejvíce chytrého příslušenství se v letošním roce prodalo v Severní Americe (28 %), Číně (24,2 %) a Evropě (20,1 %). Analytici nicméně odhadují, že do roku 2024 se tento trend změní a že nejvíce chytrého příslušenství se touto dobou bude prodávat v Číně a asijsko-pacifickém regionu, který je nyní čtvrtý v pořadí (Severní Amerika by měla být třetí).

Související články

Dnes nejčtenější