Zavřít reklamu

Samsung vydal finanční výsledky ze třetího čtvrtletí roku, které svědčí o tom, že se korejskému technologickému gigantovi pořádně daří i v době pandemie. Začátek druhé poloviny roku znamenal pro mnoho zemí zasažených koronavirem počátek uvolňování opatření. Samsung této situace využil a oproti stejnému období minulého roku navýšil své zisky o 51 procent.

Kromě vydání a následných výborných prodejů Galaxy Note 20 se skvěle dařilo i skládacímu Galaxy Z Fold 2. Vylepšená variace na první pokus v podobě prvního Foldu ujistila Samsung v tom, že o podobné telefony je zájem. Budoucnost se zřejmě skrývá v kompaktních telefonech, které přesto dokážou nabídnout větší prostor pro zábavu nebo pro práci. Korejská firma tak počítá do příštího roku s nástupci modelu, mezi které by se podle některých spekulací měl řadit například odlehčená verze Foldu za nižší cenu.

Samsung by měl v příštím roce obrátit svou pozornost na masivní trhy v podobě Indie a Číny. Tam se sice tradičně daří spíše čínským konkurentům jako je Xiaomi, Samsung by ale i tak mohl pomocí nabídky levných modelů převážit váhy při výběru telefonu na svou stranu. Od výrobce se tak zřejmě dočkáme levných přístrojů s podporou 5G. Nejlevnějším Samsungem s podporou sítí páté generace je na našem trhu zatím Samsung Galaxy A42 za cenu kolem devíti a půl tisíc. Výrobce svými dalšími modely ovšem cenu zřejmě dramaticky sníží.

Dnes nejčtenější

.