Zavřít reklamu

Cena telefonů s podporou sítí páté generace se stále na našich trzích drží relativně vysoko. Nejdostupnějšími jsou nyní modely Xiaomi Mi 10 Lite za cenu kolem deseti tisíc. K nim má zanedlouho dorazit například i Samsung Galaxy A42, za který si internetové obchody řeknou circa devět a půl tisíce. Vzhledem k limitovanému pokrytí území republiky tak jde o celkem drahý špás. Absence pokrytí však zřejmě nezastaví indického operátora Reliance Jio, který podle Economic Times plánuje obyvatelům Indie představit 5G telefon za pět tisíc rupií (v době psaní článku přibližně 1581 korun).

Mluvčí společnosti prý uvedl, že je cílem uvést na trh nejdostupnější chytrý telefon s podporou 5G. Zmínil, že až se navýší produkce, bude možné konečnou cenu telefonu snížit až na polovinu, na těžko uvěřitelných 790 korun. Indie je známá svým hyperkompetitivním prostředím, a narozdíl od našeho trhu se v asijské zemi prodávají telefony za řádově nižší cenu. Taková nízká částka ale stále zůstává šokujícím překvapením.

Redmi-10X-Pro_2-1024x768
Zatím nejlevnějším 5G telefonem je Redmi 10X Pro. Zdroj: Mi Blog

O telefonu nic dalšího nevíme, takže může dost dobře jít jen o nevýkonnou „cihličku“ s přimontovaným 5G příjímačem. Jako další nejlevnější 5G telefon by mu mohl dělat konkurenci pouze Xiaomi Redmi 10X za cenu přes pět tisíc, který se v Indii vůbec neprodává – je omezen pouze na domovskou Čínu. Indický operátor může se svou levnou nabídkou dost dobře rozjet revoluci na tamním telekomunikačním trhu a podpořit rozvoj nových, moderních sítí. Jste na další detaily ohledně telefonu stejně zvědaví jako já? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Související články

Dnes nejčtenější

.