Zavřít reklamu

V Jižní Koreji se objevily zprávy, že by Samsung nemusel k telefonům chystané vlajkové řady Galaxy S21 (S30) přibalovat nabíječku či sluchátka. Tím by se vydal ve stopách Applu, který toto pro mnohé kontroverzní rozhodnutí učinil v souvislosti s novými iPhony. Vypadá to, že nabíječka a sluchátka v balení smsrtphonu není vůbec jistá věc.

Apple tento krok zdůvodnil tím, že chce více chránit životní prostředí. Nicméně jej nezohlednil v ceně – iPhony 12 nestojí o to méně. Cupertinskému technologickému obrovi to každopádně dává příležitost zvýšit si marže. A nyní podle neoficiálních zpráv z Jižní Koreje začíná stejně smýšlet i jeho největší konkurent.

Byla by to docela ironie – Samsung si poté, co Apple oznámil, že krabička u iPhonů 12 bude postrádat obvyklé komponenty, na jeho účet okamžitě přisadil a na sociálních sítích zveřejnil příspěvky typu „nabíječka součástí balení“. Nebylo by však překvapivé, pokud by se sám vydal tímto směrem, protože by to z hlediska byznysu dávalo smysl.

Samsung již dnes pro některá zařízení prodává odděleně nabíječku disponující výkonem 45 W, přičemž do jejich krabiček přibaluje nabíječku s výkonem 25 W. Je možné očekávat, že to tak zůstane, i kdyby z nich byla odstraněna sluchátka.

Sluchátka (konkrétně AKG USB-B) jihokorejský technologický gigant již nepřibaluje k telefonům nové vlajkové řady Galaxy Note 20 v USA. Zákazníci sice mají možnost je zdarma získat kontaktováním zákaznické služby, avšak nelze předpokládat, že toto učiní úplně každý zákazník (nebo ani nebude vědět, že taková možnost existuje).

Jestli Samsung sníží cenu řady Galaxy S21, pokud se rozhodne nabíječku a sluchátka z balení vyřadit, je v tuto chvíli otázkou. Pokud by k tomuto kroku skutečně sáhl, zřejmě by se zaměřil na zvýšení jednotlivých prodejů svých nabíječek a nasměrování zákazníků ke koupi bezdrátových sluchátek Galaxy Buds.

Související články

Dnes nejčtenější

.