Zavřít reklamu

Samsung podle nové zprávy z Jižní Koreje bezprecedentním způsobem urychluje výrobu své příští vlajkové řady Galaxy S21 (Galaxy S30), aby ji mohl představit ještě před koncem roku. Dosud se přitom mělo za to, že se tak stane v únoru příštího roku.

Zdroje blízké dodavatelskému řetězci technologického obra tvrdí, že mnoho klíčových komponent pro Galaxy S21 vstoupí do masové výroby v listopadu, což je zhruba o šest týdnů dříve než obvykle.

Vzhledem k tomu, že letošní vlajkové řady Samsungu – Galaxy S20 a Galaxy Note 20 – se neprodávají tak, jak by si představoval, je možné, že si chce dřívějším představením příští vlajkové řady „spravit chuť“ a zároveň zůstat na vlně zájmu, na kterou jej vynesla „budgetová vlajková loď“ Galaxy S20 FE.

Tato teorie má ovšem jistý háček – telefony řady má pohánět nový vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 875, který bude podle všeho uveden na scénu v prosinci, a zatím do éteru nepronikly zprávy, že by jeho masová výroba měla být urychlena.

Samsung – stejně jako jiní velcí technologičtí hráči – vzorky čipu již nejspíše mají k dispozici, takže technicky vzato mu nic nebrání v tom, aby novou řadu představil právě v prosinci. Je nicméně nepravděpodobné, že ji bude schopen uvést na trh daleko dříve než obvykle, tedy v březnu.

Dnes nejčtenější

.