Zavřít reklamu

Cenově dostupný smartphone střední třídy Galaxy A42 5G podporující sítě páté generace byl oznámen společností Samsung na virtuální tiskové konferenci Life Unstoppable přibližně před měsícem. O technické podrobnosti se pak jihokorejský technologický gigant podělil prostřednictvím tiskové zprávy. Chyběly však fotky jednotlivých barevných variant, tedy kromě černé. Nyní však máme k dispozici oficiální tiskové rendery také šedé a bílé verze. Snímky naleznete v galerii níže.

Na první pohled je zřejmá neobvyklá úprava zadní části telefonu. Ta totiž nemá jednotný odstín, ale jsou zde zřetelné přechody mezi čtyřmi barevnými tóny. Dle mého názoru patří toto provedení zad mezi ty méně povedené, uvidíme však jak bude zařízení vypadat v reálu.

Galaxy A42 5G nabídne 6,6″ Infinity-U displej s HD+ rozlišením a integrovanou čtečkou otisků prstů, baterii s úctyhodnou kapacitou 5000mAh, výkonný procesor Snapdragon 750G, až 8GB operační paměti, celkem čtyři fotoaparáty, slot na microSD karty o velikosti až 1TB a Android 10 s nejnovější nadstavbou OneUI 2.5.

Díky cenovce 369€ (cca 10 000Kč) získává Galaxy A42 5G „titul“ nejlevnější smartphone podporující 5G sítě, tedy alespoň prozatím. K dispozici by měl být od listopadu minimálně na německém trhu. O dostupnosti v Česku prozatím nemáme informace, o 5G smartphonu se totiž bohužel na českém webu Samsungu nenachází ani zmínka, je však možné, že se dočkáme příjemného překvapení.

Související články

Dnes nejčtenější