Zavřít reklamu

Samsung si v první polovině letošního roku udržel první místo mezi výrobci smartphonových paměťových čipů (DRAM), a to jak z hlediska dodávek, tak tržeb. Jeho podíl tržeb byl více než dvakrát větší než podíl jeho nejbližšího konkurenta.

Podle nové zprávy společnosti Strategy Analytics činil podíl tržeb Samsungu, přesněji řečeno jeho divize Samsung Semiconductor, v prvních šesti měsících roku 49 %. Dvojkou je jihokorejská firma SK Hynix s podílem tržeb 24 % a třetí americká společnost Micron Technology s 20 procenty. Pokud jde o dodávky, činil tržní podíl technologického obra 54 %.

Na trhu s paměťovými čipy typu NAND flash byl podíl tržeb Samsungu 43 %. Následuje firma Kioxia Holdings Corp. s 22 procenty a SK Hynix se 17 procenty.

Celkové tržby v segmentu smartphonových paměťových čipů v předmětném období dosáhly 19,2 miliard dolarů (v přepočtu necelých 447 mld. korun). Ve druhém čtvrtletí roku činily příjmy 9,7 mld. dolarů (zhruba 225,6 mld. korun), což je z roku na rok nárůst o 3 %.

Vzhledem k blížícím se vánočním svátkům by mohly prodeje smartphonů vést k vyšším tržbám Samsungu v obou segmentech pamětí, podotýká zpráva. Nicméně se očekává, že americké sankce proti společnosti Huawei budou mít na výrobce paměťových čipů, jako je Samsung, negativní vliv.

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.