Zavřít reklamu

Společnost Samsung je od fiaska s řadou Note 7 velmi opatrná v navyšování kapacity a rychlosti nabíjení baterií ve svých zařízeních. Takovýto přístup se nelíbí nejednomu uživateli produktů z dílny jihokorejského technologického giganta. Nyní to však vypadá, že by se mohlo blýskat na „lepší časy“.

Podle serveru SamMobile pracuje Samsung pravděpodobně na svém prozatím nejrychlejším nabíjecím adaptéru. Ten nese modelové označením EP-TA865 a měl by podporovat až 65W dobíjení. Do této doby jsme se u zařízení jihokorejské společnosti mohli setkat „pouze“ s 45W nabíjením a to u modelů Galaxy Note 10+ nebo S20 Ultra. A na základě čeho se věří, že se dočkáme úplně nové nabíječky? Modelové označení nabíjecího adaptéru již zmiňovaného Note 10+ bylo totiž EP-TA845, poslední dvě číslice se tedy shodovaly s rychlostí nabíjení. Opakuje se nyní historie?

Čínský výrobce telefonů Oppo nedávno představil nabíjení o rychlosti 125W, je tak možné, že Samsung chce alespoň trochu držet krok a skutečně připravuje rychlejší dobíjení pro svá nadcházející zařízení. Avšak je nutno podotknout, že nejnovější telefony Note 20 podporují pouze 25W nabíjení, možná tak jihokorejská společnost od rychlejšího nabíjení úplně upustí. Nebylo by se čemu divit, nejkontroverznějším tématem týkajícího se vysokorychlostního dobíjení je totiž rychlejší degradace bateriových článků a tedy i snižování jejich původní kapacity.

Nového nabíjecího adaptéru bychom se mohli dočkat už v prvním čtvrtletí příštího roku. V tomto období by také měla být představena nová vlajková loď Samsungu – řada Galaxy S30 (označována také jako S21, pojmenování prozatím není jisté pzn. red.), takže adept na debut super-rychlého nabíjení je více než jasný.

Zdroj:  SamMobile, Android Authority

Související články

Dnes nejčtenější