Zavřít reklamu

Samsung se před vydáním ohebného telefonu Galaxy Z Fold 2 chlubil, že jedním z jeho největších vylepšení oproti předchůdci bude jeho odolnější kloubový mechanismus. A minimálně test odolnosti provedený youtuberem JerryRigEverything (vlastním jménem Zack Nelson) dokazuje, že technologický obr nemluvil nadarmo. Kloub vydržel „prachovou koupel“ i ohnutí nesprávným směrem.

Poté, co youtuber provedl několik „škrábacích“ testů, zasypal kloub včetně obrazovky hromadou špíny. Výsledek? Telefon se podle jeho slov otevíral a zavíral stejně hladce, jako když na něm žádný prach nebyl. Jisté problémy prý měla jen čtečka otisků prstů, které trvalo zaregistrování prstu o něco déle.

Galaxy Z Fold 2 má stejně jako další skládací telefon Samsungu Galaxy Z Flip v kloubu zabudovaný „kartáčkový“ systém, který brání v průniku nečistot. A jak je z videa zřejmé, je velmi efektivní. Nelson mimoto zjistil, že ohnutí kloubu špatným směrem nepoškodí hlavní displej.

Zdá se tedy, že Galaxy Z Fold 2 je na tom z hlediska odolnosti skutečně lépe než jeho předchůdce, jehož uvedení na trh se právě kvůli problémům s kloubovým mechanismem (a displejem) o několik měsíců zdrželo. Samsung mezitím provedl několik zásadních změn, včetně uzavření konců kloubu, aby se dovnitř nemohl dostat prach. A „dvojka“ na tomto evidentně staví.

Související články

Dnes nejčtenější

.