Zavřít reklamu

Jihokorejský technologický gigant podle všeho pracuje na nástupci skládacího smartphonu Galaxy W20 5G, který vychází z telefonu Galaxy Fold a je určený pouze pro čínský trh. Na internet unikly certifikáty 3C a TENAA, díky kterým se dozvídáme o chystaném zařízení první informace.

Současná verze skládacího smartphonu Galaxy W20 5G nese modelové označení SM-W2020, v obou certifikačních dokumentech, které nyní máme k dispozici, je zmiňováno zařízení označené kódem SM-W2021, věří se proto, že se jedná o nástupce současného modelu. Galaxy W20 5G je v podstatě Galaxy Fold s pozměněným designem a podporou 5G sítí. Připravovaný Galaxy W21 5G by měl proto nalézt svou předlohu ve skládacím telefonu Galaxy Z Fold 2.

Co konkrétního se o ještě nepředstaveném smartphonu dozvídáme? Prvně jsou to jeho rozměry v rozloženém stavu, které se shodují s Galaxy Z Fold 2. Jediným rozdílem v této oblasti je, že Galaxy W21 5G bude o 0,7 mm tenčí. U rozměrů ještě zůstaneme, certifikát také hovoří o velikosti „hlavního displeje“, ten by měl mít 6,23 palců, to je ale poněkud zvláštní. Samsung totiž označuje vnitřní displej jako ten „hlavní“, což v případě Galaxy Z Fold 2 znamená úhlopříčku 7,6 palců. Vnější displej pak poskytuje 6,2″. Je nepravděpodobné, že by se zařízení tak moc zmenšilo, zvlášť má-li být určeno pro čínský trh. Na to, kde je pravda, si budeme muset ještě chvíli počkat. Další informací, kterou nám poskytuje TENAA certifikát je velikost baterie. Ta dosáhne jmenovité (minimální) hodnoty 4250mAh, což je o něco méně než v případě Galaxy Z Fold 2 (jmenovitá hodnota 4365mAh). U produktů je však standardně uváděna tzv. typická kapacita baterie, což je průměrná hodnota daného typu baterie s ohledem na odchylky, tato hodnota činí v případě Galaxy Z Fold 2 4500mAh. Poslední uvedeným údajem v certifikátu je podpora Dual SIM.

Díky certifikátu 3C se zase dozvídáme, že chystaný skládací smartphone bude podporovat 5G sítě a měl by být dodáván s 15W nabíječkou, což je oproti 25W nabíječce v balení Galaxy Z Fold 2 opět krok zpět.

Jak moc bude Galaxy W21 5G podobný Galaxy Z Fold 2 a zda bude telefon opět určen jen pro čínský trh bychom se měli dozvědět už příští měsíc. Odhalení telefonu se vzhledem k současné světové krizi způsobené nemocí COVID19 bude konat s největší pravděpodobností online.

Dnes nejčtenější

.