Zavřít reklamu

Před měsícem jsme vás informovali o představení projektorů modelové řady Premiere na online události Life Unstoppable společnosti Samsung. Nedozvěděli jsme se však ani dostupnost, ani cenu tohoto průlomového projektoru, to se však nyní mění.

 

Jihokorejský technologický gigant zveřejnil cenu obou modelů na svém webu pro USA. Projektor s označením LSP7T, který vytváří obraz o úhlopříčce až 120 palců (305 cm), se prodává za 3 499,99$ (cca 81 000Kč). Verze LSP9T, jež promítá 130″ obraz (330 cm), pak Samsung nabízí za 6 499,99$ (cca 150 000Kč). Podobný ceník lze očekávat také v Česku, pokud se sem tato zajímavá vychytávka dostane. Společnost z Jižní Korei si totiž prozatím nechává detaily o dostupnosti ve zbytku světa pro sebe. Nicméně je nutno zmínit, že se na našem trhu objevily i dražší produky z dílny Samsungu, takže existuje reálná šance, že se projektoru dočkáme. Představení iPhone 12 však již projektor zřejmě nestihne.

Za podobné ceny nabízí Samsung QLED 4K televize, tak proč si vybrat raději projektory řady Premiere? Určitě prvním důvodem je velikost obrazu, televizor s takto velkou úhlopříčkou by si mohl dovolit asi jen málo kdo. S tím souvisí také úplně jiný zážitek z podívané, který se víc blíží tomu v kině. Nespornou výhodou projektoru je také fakt, že televize zkrátka zabírá více místa. Určitě by někdo mohl namítnout, že projektor přece musí být daleko od zdi, aby vznikl obraz rozumné velikosti. V případě projektorů Premiere tomu tak ale není, abychom viděli obraz o úhlopříčce 330 cm, stačí zařízení umístit pouhých 238 mm od zdi. Pravděpodobně jedinou oblastí, kde bude mít klasický televizor s obrazovkou mírně navrch, je jas obrazu. Jak si projektory povedou, zjistíme už 16. října, kdy se začnou odesílat objednávky.

Dali byste přednost velkému obrazu z projektoru před klasickou televizí? Byli byste ochotni za projektor dát nemalou částku? Dejte nam vědět v komentářích pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.