Zavřít reklamu

Společnost Samsung Electronics dnes na virtuální konferenci Life Unstoppable představila svůj nový laserový projektor s krátkou projekční vzdáleností a rozlišením 4K. Projektor nese název The Premiere, a díky němu si každý může užít zážitek jako v opravdovém kině, a přitom neopustit pohodlí vlastního obýváku – a ani k tomu nepotřebuje televizi.

Model Premiere je novým přírůstkem do úspěšné řady lifestylových produktů značky Samsung. Samsung začne model Premiere prodávat po celém světě v následujících měsících – nejprve přijdou na řadu spotřebitelé ve Spojených státech, poté se postupně dočkají také zákazníci v Evropě a Koreji, pak i v dalších regionech. Projektor The Premiere bude k dispozici ve verzích s maximální úhlopříčkou 120 a 130 palců (305 a 330 cm) s označením LSP9T a LSP7T, v obou případech s laserovou technologií a rozlišením 4K. Jedná se o první projektor s podporou HDR10+ a technologií trojího laseru, výsledkem je převratný kontrast s maximálním jasem 2800 ANSI lumenů. Oba modely podporují režim Filmmaker, v němž obraz odpovídá původním představám autorů. Do výbavy inteligentního projektoru patří i platforma Samsung Smart TV, díky níž bude možné bez problémů streamovat video z většiny partnerských služeb.

K dispozici je i připojení k mobilním zařízením pomocí technologie Tap View a zrcadlení. Projektor Premiere bude k dispozici v kompaktním, prostorově úsporném provedení, takže se bude hodit do všech typů obývacích pokojů. Má mimořádně krátkou projekční vzdálenost, a tudíž ho lze postavit až skoro ke zdi, na kterou promítá. Mezi další přednosti patří snadné nastavení a také moderní látková povrchová úprava. O kvalitní zvuk se stará výkonný vestavěný basový woofer, k dispozici je i podpora prostorového zvuku Acoustic Beam, takže se zážitek „jako z kina“ ještě zesiluje. V menších místnostech tak vůbec není nutné investovat do další zvukové aparatury. O dostupnosti v České a Slovenské republice zatím nejsou žádné bližší informace, detaily ale na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

Související články

Dnes nejčtenější