Zavřít reklamu

Zpozornět by nyní měli především majitelé zařízení značky Samsung s nainstalovaným systémem Android 11 a nadstavbou OneUI ve verzi 2.5, pokud využívají k zálohování pořízených fotografií aplikaci Fotky od společnosti Google. Ti se totiž nyní potýkají, kvůli chybě, s nesprávným nahráváním pohyblivých snímků do cloudu. Existuje způsob, jak se s problémem vypořádat?

Funkce Fotografie pohybu je s námi už čtyři roky, díky ní fotografie ožívají – zařízení totiž nahraje několik vteřin videa před a po stisknutí spoustě. Po aktualizaci systémové nadstavby One UI na verzi 2.5 se navíc nahraje i zvuk. Právě tato novinka však může za to, že se pohyblivé snímky nahrávají do aplikace Fotky Google pouze jako obyčejné fotografie bez zvuku a videa.

Vypadá to, že se problém objevil teprve nedávno a pravděpodobně jej způsobila chyba v aktualizaci aplikace. Ještě před měsícem totiž záloha fotek fungovala včetně zvuku i videa, jediným nedostatkem bylo jejich pomalé nahrávání. Je tak pouze na Googlu, aby problém vyřešil vydáním opravné aktualizace. Vše bohužel nasvědčuje tomu, že pohyblivé fotografie z dílny Samsungu nepatří mezi priority Googlu, funkce totiž byla představena už v roce 2016, avšak Fotky Google ji začaly podporovat teprve minulý rok. Je tedy ve hvězdách, kdy se opravy dočkáme. Jedinou radou pro ty, kteří pohyblivé snímky zálohují do aplikace Fotky je, aby si prozatím své fotografie ponechali i ve svém zařízení. V galerii článku naleznete screenshoty jak poznat, zda se fotka nahrála jako pohyblivá nebo obyčejná.

Dnes nejčtenější

.