Zavřít reklamu

Už za měsíc se dočkáme představení novinek v podobě Galaxy Note 20 (Ultra), Galaxy Watch 3, Galaxy Z Flip 5G, a také například Galaxy Fold 2. Poslední jmenovaný by ale dle spekulací mohl přijít s drobnou změnou názvu.

Jak jistě víte, uvedení první generace Galaxy Fold neproběhlo zrovna podle představ. Zařízení trpělo nepříjemnými probémy s displejem, což mělo za následek značné odklady uvedení do prodeje. Bez potíží pak dorazilo až skládací véčko v podobě Galaxy Z Flip, ze kterého by si právě druhá generace Foldu měla vzít po stránce názvu příklad. Spolehlivé zdroje tedy tvrdí, že nadcházející generace „Foldu“ se bude jmenovat Samsung Galaxy Z Fold 2. Pokud se tak opravdu stane, nebude pochyb o tom, že se Samsung rozhodl své skládací smartphony řadit pod písmeno „Z“. Už dříve se mluvčí společnosti k tomuto označení vyjádřili v duchu, že „písmeno Z na první pohled evokuje myšlenku záhybu a dodává dynamický a mladistvý pocit.“ Této teorii také notně nahrává fakt, že společnost na svém webu přesunula Galaxy Fold do kategorie Galaxy Z.

Jelikož má Samsung zřejmě v plánu do budoucna odhalit více skládacích smartphonů, dává jejich podřazení pod jednu kategorii smysl. O druhé generaci Foldu se toho zatím příliš neví. Rozložený displej by měl mít úhlopříčku 7,7″ a stroj by měl být samozřejmě osazen nejnovějším hardwarem. Otazník rovněž visí nad cenou, jež by dle některých zdrojů mohla být nižší než u první generace (1980 dolarů). Láká vás pořídit si skládací smartphone?

Související články

Dnes nejčtenější

.