Zavřít reklamu

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 bychom měli oficiálně vidět v srpnu, kdy se chystá představení. Velké množství informací už však známe s předstihem díky různým únikům a spekulacím. V minulém týdnu jsme mohli vidět první reálné fotografie těchto chytrých hodinek. Dnes byly zveřejněny další střípky, včetně fotografií se zapnutým displejem. Díky tomu jsme se například dozvěděli první malé změny u nové verze systému Tizen a nadstavby Samsung One UI.

Na nových fotografiích můžeme vidět seznam aplikací a několik položek v nastavení. V seznamu aplikací nechybí klasické Samsung aplikace, změny jsou u ikon kalendáře a Galaxy Apps. To naznačuje, že se dočkáme nějaké systémové aktualizace, ať už přímo Tizenu anebo nadstavby One UI. Server SamMobile mluví přímo o nové verzi systému s názvem Tizen 5.5. V současném modelu Galaxy Watch Active 2 běží systém Tizen 4.0, což může naznačovat, že Samsung chystá větší množství novinek. S Galaxy Watch 3 se rovněž vrací otočná luneta. Dvě tlačítka jsou pak u chytrých hodinek Samsung standardem.

samsung galaxy watch 3 displej
Zdroj: SamMobile

Co se týče samotných parametrů hodinek Galaxy Watch 3, tak bychom se měli dočkat dvou verzí. K dispozici mají být ve 41mm velikosti s 1,2palcovým displejem a 45mm velikosti s 1,4palcovým displejem. V obou případech by mělo displej chránit tvrzené sklo Gorilla Glass DX a nemá chybět ani splnění certifikací IP68 a MIL-STD-810G. Hodinky budou mít 1GB RAM paměť a 8GB úložiště. Samozřejmostí je Bluetooth 5.0, Wi-Fi, akcelerometr, senzor srdečního tepu anebo sledování spánku. Dočkat bychom se měli i měření EKG nebo krevního tlaku, i když v obou případech se však nedá ihned počítat s podporou v Česku. Důvodem je to, že Samsung musí získat povolení od regulačních orgánů a v současné době má povolení pouze v Jižní Koreji.

Dnes nejčtenější

.