Zavřít reklamu

Nedávno jsme vás na stránkách Samsungmagazine.eu informovali o tom, že by společnost Samsung měla na srpnové akci Unpacked představit kromě jiného například nové modely Galaxy Note 20, Galaxy Fold 2 a Galaxy Z Flip 5G. Známý leaker Max Weinbach ale tento týden na svém twitterovém účtu uvedl, že k vydání modelů Galaxy Fold 2 a Galaxy Z Flip 5G nemusí dojít hned v srpnu. Weinbachův názor sdílí také konzultant Ross Young, podle kterého dokonce ještě ani nebyla zahájena výroba těchto zařízení.

Young uvádí, že produkce zmíněných modelů by měla být zahájena nejspíš až v srpnu, a telefony by se na pulty obchodů měly dostat v září, v lepším případě koncem srpna. V době zahájení prodeje ale bude nabídka s největší pravděpodobností omezená. Důvodem je nedostatek materiálu pro vrstvu Ultra Thing Glass (UTG), která má krýt displeje Samsungu Galaxy Fold 2 i Samsungu Z Flip 5G. S dodávkami tohoto materiálu budou pravděpodobně problémy až do příštího roku, u obou modelů se tedy krátce po jejich uvedení do prodeje předpokládá nedostatek a zpoždění v dodávkách.

Ross Young se navíc domnívá, že by ke zpoždění uvedení do prodeje mohlo dojít i v případě modelů Galaxy Note 20 Plus a Galaxy Note Ultra. Podobně jako u skládacích smartphonů půjde o problém s dodávkou komponent, v tomto případě se údajně jedná o LTPO (Low Temperature Polysilicon Oxide) panely. Tyto panely by měly smartphonům kromě jiného zajistit dynamickou obnovovací frekvenci pro lepší možnosti energetické úspornosti. Představení nových modelů jako takové každopádně v žádném případě ohroženo není. Do prodeje se s největší pravděpodobností dostane nejprve Galaxy Note 20, následovat by měl model Galaxy Note 20 Ultra a poté oba skládací modely.

Související články

Dnes nejčtenější

.