Zavřít reklamu

U telefonů řady Galaxy Note 20 uvidíme velké množství novinek, včetně větších displejů, rychlejších procesorů či masivnějších baterií. Samsung však chystá i několik designových změn. Nyní se například mluví o tom, že základní verze Note 20 již nebude mít zaoblený displej, ale po vzoru jiných Samsung telefonů se po letech vrátí rovný displej.

Doby extrémního zaoblení displejů jsou u Samsungu pryč. V posledních letech můžeme u Galaxy S i Galaxy Note vidět postupné zmenšování zaoblení. V minulém roce jsme se dokonce dočkali telefonů Galaxy S10e, Galaxy S10 Lite a Galaxy Note 10 Lite, které mají zcela rovný displej. Známý leaker @iceuniverse nyní na Twitteru prozradil, že i základní verze Galaxy Note 20 bude mít rovný displej.

To mimo jiné znamená ulehčení práce se stylusem S Pen. Kolem zaoblených hran displeje se totiž stylus moc dobře nepoužívá. Ulehčit se může i klasické používání telefonu prstem, i když už se samozřejmě nejedná o takový problém jako před lety v dobách Galaxy S7 Edge. Nechtěné dotyky způsobené zaobleným displejem jsou na současných smartphonech minimální.

Základní verze Galaxy Note 20 by měla mít 6,7 palců velký displej, spekuluje se pouze o 90Hz obnovovací frekvenci. Výkon by měl mít na starost čipset Exynos 992 a 12/16 GB RAM paměti. Na zadní straně budou tři hlavní fotoaparáty. Baterie by měla mít kapacitu 4 300 mAh a nebude chybět ani 25W rychlé nabíjení.

Související články

Dnes nejčtenější