Zavřít reklamu

Skládací smartphone Galaxy Fold vzbudil rozporuplné reakce a je tak jasné, že se veřejnost již nemůže dočkat jaká vylepšení přinese Samsung v druhé generaci ohebného telefonu. V posledních týdnech světlo světa spatřilo několik úniků informací ohledně chystaného Galaxy Fold 2, podle několika z nich by měla jihokorejská společnost plánovat přinést do tohoto zařízení stylus S Pen. Poslední zprávy však předchozí uniklé informace vyvrací.

Pokud se bez jakýchkoli technických znalostí zamyslíme nad tím, jak je Galaxy Fold a zejména jeho displej konstruován, je jasné, že aby bylo možné telefon skládat, musel být použit jiný typ displeje, než jaký známe z klasických smartphonů. Zaměříme-li se na technickou stránku věci, zjistíme, že tomu skutečně tak je. Křehký displej je chráněn proti poškrábání dodatečnými vrstvami. V případě modelu Galaxy Z Flip se jedná o tzv. UTG (ultra thin glass) vrstvu, ta má ale tloušťku pouhých 0,03 mm, což je oproti 0,4 mm vrstvě u Galaxy Note 10 značný rozdíl. V některých recenzích Galaxy Z Flip se dokonce objevily informace, že toto ochranné sklo lze poškodit pouhým nehtem. Stejnou UTG ochranu displeje by měl Samsung použít také v případě chystaného Galaxy Fold 2 a tím se dostáváme k jádru věci. Displej Galaxy Fold 2 by zkrátka dlouhodobé používání stylusu nevydržel.

Není však třeba „házet flintu do žita“, nedávno jsme vás informovali, že jihokorejský technologický gigant uzavřel smlouvu o dodávkách ochranných skel pro displeje svých ohebných telefonů se společností Corning, která stojí za známými skly Gorilla Glass. S produkty této firmy bychom se mohli setkat už v roce 2021, v téže době by tedy mohl Samsung představit třetí generaci skládacího telefonu Galaxy Fold a to s podporou stylusu S Pen.

Související články

Dnes nejčtenější

.