Zavřít reklamu

U ohebného telefonu Galaxy Z Flip jsme poprvé mohli vidět speciální ohebné sklo, které chrání displej. Zdroje z Jižní Koreje hovoří o tom, že se tohle sklo dostane i do Galaxy Fold 2. Výrobu má mít opět na starost společnost Dowoo Insys and Schott. Má jít však o poslední ohebný telefon, na kterém bude tato společnost spolupracovat. Samsung totiž uzavřel partnerství se společností Corning, což je lídr trhu s ochrannými skly.

Corning vám možná nic neřekne, ale pokud napíšeme Gorilla Glass, tak už pravděpodobně budete vědět. Tato společnost už mnoho let tvoří tvrzená skla pro většinu chytrých telefonů, tabletů a chytrých hodinek. Nyní se Corning pustí i do výroby speciálního ohebného skla, které se dá používat k ochraně ohebných displejů.

Samsung si od této spolupráce slibuje snížení nákladů a zároveň urychlení vývoje. Korejská společnost navíc není s kvalitou ohebného skla od Dowoo Insys and Schott příliš spokojená. Corning už v minulém roku ukázal veřejnosti vlastní prototyp ohebného skla. Největší problém je podle Corningu to, že každé ohebné sklo musí mít speciální parametry pro každý ohebný telefon. V současné době to nemusí být takový problém, protože na trhu není mnoho ohebných telefonů. V budoucnosti však může jít o problém a ohebné sklo se může stát jednou z těch dražších komponent. První ohebná skla od Corningu bychom v Samsung telefonech měli vidět v roce 2021.

Dnes nejčtenější

.