Zavřít reklamu

Minulý týden jsme vás informovali o „zakleté“ tapetě, která trápí majitele některých smartphonů Samsung i jiných značek. Jedná se o bizarní chybu, kdy jedna konkrétní tapeta způsobuje opakované selhání telefonu a smyčku restartování. Podle odborníků spočívá příčina tohoto prapodivného jevu v chybě operačního systému Android, který má limitovaný barevný prostor sRGB a s touto specifickou tapetou si neumí správně poradit.

Již z několika zdrojů bylo potvrzeno, že společnost Samsung usilovně pracuje na opravě této chyby, která podle nejnovějších zpráv nezasahuje jen smartphony od Samsungu, ale také telefony od jiných výrobců, na kterých běží současná verze operačního systému Android. Přestože chyba úzce souvisí přímo s Androidem, začali na její opravě pracovat také vývojáři třetích stran. Společnost Samsung by podle dostupných zpráv měla v nejbližší vydat aktualizaci firmwaru, která bude obsahovat příslušnou opravu. Distribuce aktualizace bude jako obvykle probíhat formou over-the-air.

tapeta samsung galaxy pad
Zdroj: SamMobile

Společnost Samsung v souvislosti s chybou v operačním systému Android zároveň varuje uživatele před neuváženým stahováním tapet z internetu a jejich instalováním na smartphony s Androidem. Není totiž zaručeno, že jakýkoliv jiný obrázek nezpůsobí stejný problém jako zmíněná tapeta. Pokud jste si problematickou tapetu nainstalovali na svůj smarpthone a potřebujete ho uvést zpět do provozuschopného stavu, přečtěte si návod na opravu v tomto článku.

Dnes nejčtenější

.