Zavřít reklamu

Na Samsung Galaxy telefonech byla objevena jedna z nejpodivnějších chyb posledních let. Zvolení určité tapety způsobí pád telefonu a neustálé restartování. Na obrázek už se zaměřili i odborníci a našli pravděpodobný důvod problému. Chyba se nachází přímo v Androidu, který má limitovaný barevný prostor sRGB. Jinak řečeno obrázek má příliš vysoký dynamický rozsah, který telefon s Androidem nedokáže zpracovat. V histogramu se například u obrázku ukazuje hodnota vyšší než 255.

Chyba se nejprve objevila na Samsung telefonech, nicméně řada zvědavých Twitteru uživatelů potvrdila pády a restarty i na telefonech jiných značek. Zjištěno však bylo i to, že jakmile se obrázek softwarově upraví, tak už se může bez problémů použít jako tapeta. Nicméně experimentování stále nedoporučujeme a pokud by se vám například obrázek líbil, tak bychom nejdříve počkali na opravu. Ta už se navíc v tuhle chvíli připravuje. V první řadě se tento problém opraví v Androidu 11, který by měl být za pár dnů představen a přímo Samsung už zároveň přislíbil opravu v jedné z následujících aktualizací.

tapeta samsung galaxy pad
Zdroj: SamMobile

Pokud jste náhodou naše varování ignorovali a telefon se vám nyní restartuje, tak je naštěstí oprava jednoduchá. Telefon musíte uvést do nouzového režimu a v něm si změnit tapetu telefonu. Do nouzového režimu se dostanete tak, že při zapínaní telefonu ještě držíte tlačítko pro snížení hlasitosti. Jakmile tapetu změníte, tak musíte telefon opět restartovat, čímž se vypne nouzový režim.

Související články

Dnes nejčtenější

.