Zavřít reklamu

Betaverze Androidu 11 měla oficiálně vyjít již zítra, jenže Google se kvůli nepokojům v USA rozhodl celou akci odložit. Je tak trochu záhadou to, že se k několika uživatelům dostala betaverze již nyní, den před původním datem vydání. Díky tomuto úniku se tak alespoň můžeme předčasně podívat na některé novinky, které se do nové verze Androidu chystají. Nechybí například dříve potvrzené funkce jako „Bubble menu“, nové Power menu nebo aktualizace Pixel launcheru.

První větší novinkou je přesun ovládání médii přímo do notifikační lišty. V současné verzi Androidu 10 funguje ovládání médii jako klasická notifikace. Z obrázků můžeme vidět, že se to Androidu 11 změní a novinka připomíná spíše widget aplikace. K dispozici jsou i tři nové tvary pro ikony v menu a na hlavní obrazovce. Nazývají se Pebble, Tapered Rectangle a Vessel. Už dříve Google oznámil, že chystá i další dva tvary, takže v Androidu 11 jich uvidíme minimálně pět.

Vylepšeno bylo i připojování k Wi-Fi sítím, u kterého si nově uživatel může zvolit to, aby telefon při každém novém připojení k Wi-Fi vybíral novou MAC adresu. Další novinky o Androidu 11 se určitě dozvíme brzy. A to buď neoficiální cestou díky podobným únikům anebo přímo od Googlu, který plánuje zhruba hodinovou akci. Přesné datum však bohužel stále neznáme, nejprve se musí uklidnit situace v USA a poté se dočkáme oficiálního představení Androidu 11.

Dnes nejčtenější

.