Zavřít reklamu

Od té doby, co jsme mohli vyměnit baterii u telefonů výrobce Samsung uběhlo už spoustu let. Poslední vlajkovou lodí s oddělitelným zadním krytem byl model Galaxy S5. Je však nepravděpodobné, že bychom se dočkali vyměnitelných baterií u vlajkového modelu, tato záležitost by se ale mohla týkat smartphonů z nižších tříd. Na internetu se objevila fotografie nové baterie z dílny jihokorejské společnosti, která spustila vlnu spekulací.

Z obrázku, který naleznete v galerii článku, jasně vyplývá, že se jedná o vyměnitelný  článek s kapacitou 3000mAh a označením EB-BA013ABY. Tato baterie by měla podle serveru SamMobile patřit ještě nepředstavenému zařízení s modelovým kódem SM-A013F. O tomto telefonu se podařilo zjistit, že by měl nabídnout 16 nebo 32GB úložiště a dostupný by měl být v Evropě a Asii v černé, modré a červené barvě. Bohužel podle modelového kódu není možné určit, do které řady smartphonů jihokorejské společnosti bude toto zařízení patřit.

Jediným chytrým telefonem s vyjímatelnou baterií, který Samsung v současnosti nabízí je Galaxy Xcover. Tato série cílí spíše na uživatele pohybující se v outdoorovém prostředí a je k dispozici pouze pro omezený počet trhů. To by se mohlo změnit s příchodem zmiňovaného chystaného zařízení, jeho dostupnost by mohla být značně větší.

Byli byste pro návrat vyměnitelných baterií do smartphonů? Podělte se o svůj názor v komentářích pod článkem.

Dnes nejčtenější

.