Zavřít reklamu

Od doby, kdy byla představena světu série Galaxy Note uběhlo již téměř deset let, u médií se tehdy nesetkala příliš s pochopením. Note totiž přišel se stylusem v době, kdy byla společnost Apple se svým iPhonem opěvována za to, že zbavila segment mobilních zařízení právě stylusu a navíc měl Galaxy Note 5,3 palcový displej (pro srovnání Galaxy S20 je vybaven 6,1″ displejem), který byl považován za příliš velký. Právě kvůli velikosti obrazovky se řada Galaxy Note setkávala s výsměchem ještě dlouhá léta, dnes je však situace úplně jiná.

Displeje smartphonů od té doby značně narostly a nejeden uživatel by se dnes telefonu s displejem pod 5 palců vysmál. Je možné, že to byl právě Samsung, který lidem ukázal, že dívat se na multimediální obsah je pohodlnější na velké obrazovce. Ale jak velký displej je už příliš velký?

Nedávno jsme vás informovali, že nadcházející Note 20+ obdrží 6,9″displej, což je hodnota, která se blíží prvním tabletům společnosti Samsung, ty disponovaly displejem o velikosti 7 palců. Není to skutečně už příliš na to, aby bylo pohodlné mít zařízení v kapse?

Odpovědi na všechny otázky nám možná přináší sama jihokorejská technologická společnost a to ve formě modelu Galaxy Fold. Myšlenka skládacích smartphonů je nabídnout uživatelům zařízení s velkým displejem, které je zároveň kompaktní. Takže pokud toužím po velkém displeji, nechtěl bych raději smartphone, který se mi bude pohodlněji nosit v kapse?  To je otázka, kterou si může položit spousta potenciálních majitelů Galaxy Note 20. Je totiž nutné zmínit, že Galaxy Fold 2 přijde pravděpodobně s 7,7″ displejem, nabídne tak prozatím největší displej na zařízení, které ještě může být označováno jako smartphone.

Mohlo by se zdát, že Samsung uživatele série Note nenápadně tlačí k přechodu právě na Galaxy Fold. Někdo by mohl namítnout, že Fold nemá S Pen, jenže již dříve se objevily spekulace o plánech jihokorejské společnosti přinést oblíbený stylus také do řady Fold.

Obětovali byste voděodolnost a bytelnost zařízení v honbě za větším displejem na kompaktnějším zařízení? Myslíte, že se Galaxy Fold v budoucnu setká se stejným úspěchem jako řada Note? Sdílejte své názory v komentářích pod článkem,

Související články

Dnes nejčtenější

.