Zavřít reklamu

Neuběhl ještě ani rok od představení tabletu Galaxy Tab S6 a Samsung již pilně pracuje na jeho další generaci – Galaxy Tab S7. Důkazem je také dnešní zpráva asociace standardů Wi-Fi Alliance, která hovoří o získání certifikace zařízení s označením SM-T976B, kterým by měl být Galaxy Tab S7+ 5G.

Fakt, že certifikace proběhla právě teď podporuje dřívější spekulace o tom, že bychom se nového tabletu z řady S mohli dočkat už letos v létě po boku Galaxy Note 20. Samsung by měl na trh uvést rovnou dva modely a to pravděpodobně proto, aby lépe konkuroval iPadům společnosti Apple. Světlo světa by tak měly spatřit modely s úhlopříčkami displejů 11 a 12,4 palců, oba ve 4G a Wi-Fi verzích. Je téměř jisté, že 5G varianta bude exkluzivitou pro větší z obou zařízení, Galaxy Tab S7+ 5G se tak s největší pravděpodobností stane nejdražším tabletem z dílny Samsungu vůbec. To však nebude jediné prvenství na kontě tohoto modelu, díky dnešní certifikaci také víme, že se stane prvním tabletem na světě podporujícím současně 5G a Wi-Fi 6 a zároveň prvním globálně dostupným tabletem disponujicím 5G připojením. Slovo globálně v předchozí větě je důležité, jelikož Samsung implementoval podporu 5G sítí už do loňského Galaxy Tab S6, jeho dostupnost však byla omezena pouze na Jižní Koreu.

Další informace o chystaném tabletu prozatím nejsou známé. Jasné není ani označení nadcházející vlajkové lodi z řady Tab S, je totiž možné, že se Samsung rozhodne sjednotit číslování všech sérií Galaxy a pojmenuje tablet Galaxy Tab S20.

Související články

Dnes nejčtenější

.