• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  Galaxy S8 Note 7 Note 8

  Donald Trump musí přestat používat svůj Samsung Galaxy kvůli bezpečnosti

  Nový americký prezident Donald Trump se musí vzdát svého Android telefonu před nástupem do Bílého domu. Důvodem je bezpečnost, protože Trump momentálně používá telefon z řady Galaxy od Samsungu, který pochopitelně běží na systému Android, jenž není pro hlavu USA dostatečně zabezpečený. Prezident dostane speciálně upravené a zašifrované zařízení od Secret Service spolu s novým číslem, které budou znát jen vybrané osoby.

  Podle Associated Press přejde Trump ze svého oblíbeného Samsungu na zcela nové zařízení. O jaké přesně půjde, se ale neví. Už je teď je ovšem více než jasné, že telefon s operačním systémem Android to určitě nebude.

  O Baracku Obamovi, který se stal americkým prezidentem v roce 2009, je všeobecně známo, že se odmítal vzdát svého BlackBerry. Po více než dvou měsících diskuzí a zvažování mu nakonec bylo povoleno si telefon nechat, ale bylo potřeba na něm provést určité modifikace a tím jej zabezpečit. Obama však nakonec přešel z BlackBerry na iPhone, který byl ale také speciálně upravený, tudíž si bývalý prezident podle vlastních slov ani nemohl stahovat aplikace nebo přehrávat hudbu. V podstatě si prý mohl číst jen novinky a surfovat ve webovém prohlížeči.

  Je otázkou, jestli Trump přejde také na iPhone, ovšem v rámci bezpečnosti by to byla asi nejlepší volba. Nicméně minulý rok prohlásil Trump bojkot Applu, a to z důvodu odmítnutí spolupráce zmíněné americké společnosti s FBI, která po Applu požadovala odemknoutí iPhonu teroristy ze San Bernardina

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  HighSky - Obchodujte online