Jak známo, Samsung od minulého roku ke svým vlajkovým lodím a nově i telefonům nižších tříd nepřibaluje nabíječky. Jako důvod uvádí snahu více šetřit životní prostředí. Toto rozhodnutí se nicméně, kulantně řečeno, u mnoha fanoušků korejského giganta nesetkalo s velkým pochopením. V Brazílii šli ještě dál a chystají v tomto směru právní kroky.
Podle brazilského ministerstva spravedlnosti podnikají vládní sekce zabývající se ochranou práv spotřebitelů právní kroky, které mohou vyústit v žalobu proti Samsungu. Tato oddělení, nazývaná Procony a fungující na úrovni jednotlivých států, mají nyní předložit svůj případ a nabídnout řešení, než dospějí ke konečnému rozhodnutí, zda bude nutné na společnost uvalit sankce.
V podobné situaci se v zemi nachází i Apple, který začal nabíječky z balení odstraňovat ještě dříve a k tomuto kroku Samsung evidentně inspiroval (i když ten si z něj kvůli tomu nejdříve utahoval). Cupertinský gigant údajně již zaplatil saopaulskému Proconu 10,5 milionu realů (zhruba 49,4 milionu Kč). Za zmínku stojí, že Samsung v zemi přibaluje (15W) nabíječku k populárnímu telefonu střední třídy Galaxy A53 5G, což na ostatních trzích není obvyklé. Zájemci o vlajkové lodi takové štěstí nemají.
Dal jsem Samsung a52s k reklamaci výměně displeje a přišel zpět bez nabíječky,pak přišla nefunkční a až na po3 přišla sice černá místo bílé ale funkční 😃
Takže nakonec možná lepší koupit si skutečně vlastní a podle svého výběru:-).
Nepřibalovat nabíječku je vychcanost a šetření výrobců a na zelené mozky (tupé) se jenom vymlouvají. Já například měním telefon cca po čtyřech letech a i když ta původní většinou je ještě funkční tak ji předávám potomkům i s přístrojem – a i kdyby ne tak stejně má vždycky menší výkon než ta která je aktuálně potřeba k novému v přístroji. A protože se starám i o firemní flotilu mobilu můžu říct že nabíječky vždycky jenom dokupuji protože prostě sem tam odejdou. Že je většina zelených mozku jeden kretén vedle druhého kteří jsou kam vítr tam plášť a jednají jen podle toho jak se jim to hodí nemusím nikomu vysvětlovat. V tomto případě je to ale jenom o tom že se někdo snaží ušetřit náklady ale v žádném případě ne životní prostředí.
No, musí si to společnosti nějak obhájit. Absence nabíječky = menší balení = více produktů na paletě -> méně aut/letadel/lodí k přepravě. To, že musí každou nabíječku dát do vlastního balení a vypravit s nimi dopravu také, už ale nikdo nezmíní.