Zavřít reklamu

Jen chvíli před oficiálním představením nových Galaxy Watch unikla zpráva, která zmiňuje, jak dá Samsung svým novým chytrým hodinkám funkci detekce spánkové apnoe. U nás to může být ale problém. 

Galaxy Watch7 a Galaxy Watch Ultra velmi pravděpodobně přijdou s mnoha novými funkcemi. Určité náznaky jsme o tom ostatně už v minulých měsících a zejména v posledních několika týdnech viděli. Nicméně už v únoru tohoto roku Samsung oznámil, že jeho novou funkci detekce spánkové apnoe schválil úřad FDA v USA. 

Nyní se však na Redditu objevily snímky obrazovky, které ukazují, že funkce Sleep Apnea bude dostupná po aktualizaci aplikace Samsung Health Monitor. Zajímavější je, že je funkce přítomna v beta programu One UI Watch 6, což znamená, že i když ji Samsung představí s Galaxy Watch7/Ultra, bude k dispozici i na Galaxy Watch4, Watch5 a Watch6. 

Aplikace potřebuje v Galaxy Watch běžet minimálně po dvě noci, aby dokázala nějaké známky spánkové apnoe detekovat. Hodinky také sledují, jaký je uživatelův „relativní pokles kyslíku v krvi“ za noc. Toto měření tak dokáže určit, jestli má uživatel střední nebo až destruktivní spánkovou apnoi. 

U nás však může být problém ve zdravotnické certifikaci. FDA schvaluje produkty jen pro domácí americký trh a u nás toto schválení musí provést místní úřady a dá se tak obávat toho, že po představení funkce bude ta dostupná jen na těch trzích, kde již certifikace proběhla. 

Všechny aktuální Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.