Zavřít reklamu

Začátkem letošního roku Samsung představil Galaxy AI, sadu funkcí poháněných umělou inteligencí, které uživatelům pomáhají zlepšit jejich každodenní život. Jednou z těchto funkcí je živý překlad. Nyní se v digitálních kuloárech objevila informace, že sada by mohla brzy dostat funkci živého překladu během hovorů prováděných ve WhatsAppu.

Samsung před několika dny oznámil, že zpřístupní překlady jazyků v reálném čase v aplikacích třetích stran. Tato funkce by se podle známého leakera Ice Universe měla jako první dostat do globálně populární aplikace pro zasílání zpráv WhatsApp.

Zpřístupnění funkce živého překladu ve WhatsAppu by mohlo být oznámeno v rámci letní akce Galaxy Unpacked, která se koná již zítra. Na ní Samsung podle všeho představí nové ohebné telefony Galaxy Z Fold6 a Z Flip6, hodinkovou řadu Galaxy Watch7 a sluchátka Galaxy Buds3 a Buds3 Pro. Obě nové skládačky by měly rovnou z krabičky běžet na nadstavbě One UI 6.1.1 a funkce živého překladu pro hlasové hovory WhatsAppu by mohla debutovat právě s novou verzí One UI.

Na kompatibilních telefonech funguje živý překlad přímo na zařízení, což znamená, že uživatelská data jsou zpracovávána lokálně v telefonu. Data nejsou odesílána na servery, takže zůstávají v bezpečí a soukromá. Kromě WhatsAppu by korejský gigant mohl tuto funkci zpřístupnit také v aplikacích Google Meet a WeChat. Na oficiální oznámení si však budeme muset počkat.

Dnes nejčtenější

.