Zavřít reklamu

Samsung začátkem roku ve své vlajkové řadě Galaxy S24 představil sadu funkcí umělé inteligence Galaxy AI, která nabízí řadu AI nástrojů včetně těch, které shrnují webové stránky, v reálném čase překládají text a zvuk z jednoho jazyka do druhého nebo umožňují pokročilé úpravy fotografií. Při představování těchto a dalších funkcí sady korejský gigant uvedl, že je lidé budou moci zdarma až do roku 2025, což naznačuje, že by je mohl začít zpoplatňovat od roku 2026. A nyní to uživatelům prostřednictvím tiskové zprávy připomněl.

Samsung včera vydal tiskovou zprávu, v níž oznámil, že po celém světě otevřel sedm interaktivních míst s názvem Galaxy Experience Spaces, aby zde propagoval schopnosti Galaxy AI. Konkrétně je otevřel v Berlíně, Paříži, New Yorku, Dubaji, Soulu, Tokiu a Jakartě. V poznámkách pod čarou k této zprávě korejský obr uvádí, že „funkce AI Galaxy budou na podporovaných zařízeních Samsung Galaxy poskytovány zdarma do konce roku 2025“, čímž uživatele upozorňuje, že by jim od roku 2026 mohl začít za používání AI Galaxy účtovat poplatky.

Hlavní AI chatboti nebo virtuální asistenti, kteří jsou v současnosti na trhu k dispozici, jako je Google Gemini, Copilot od Microsoftu a ChatGPT od Open AI, dorazili jako bezplatné služby. Nyní však existují v placených verzích (Gemini Advanced, Copilot Plus a ChatGPT Plus), které nabízejí více možností než jejich bezplatné verze.

S ohledem na to by Samsung mohl nabídnout některé základní (nebo aktuální) funkce Galaxy AI zdarma a v budoucnu představit placenou verzi s novějšími a pokročilejšími funkcemi. Lze si představit, že ji po vzoru placené verze Copilotu a ChatGPT uvede pod názvem Galaxy AI Plus nebo Galaxy AI+.

Dnes nejčtenější

.