Zavřít reklamu

Samsung již tuto středu pořádá svou letní akci Galaxy Unpacked, na které by měl odhalit řadu nových zařízení. Kromě jiného se očekává, že zde oficiálně představí svůj první chytrý prsten Galaxy Ring. Nyní unikla jeho evropská, přesněji řečeno francouzská cena, a pokud se zakládá na pravdě, případné zájemce moc nepotěší.

Podle informací webu Dealabs bude cena Galaxy Ringu ve Francii začínat na 449 eurech (zhruba 11 300 Kč). Byl by tak podstatně dražší než v USA, kde by měl stát 300–350 dolarů (asi 7 000–8 100 Kč). Podle všeho bude prsten dostupný v devíti velikostech a třech barvách (černé, zlaté a stříbrné).

Galaxy Ring bude přímo konkurovat chytrým prstenům společností, jako je Oura nebo RingConn, které je prodávají od 299, resp. 279 dolarů (přibližně 6 900 a 6 500 Kč). Galaxy Ring by tak měl být o poznání dražší, technologicky však vyspělejší.

Galaxy Ring bude podle dostupných informací disponovat zabudovaným akcelerometrem, gyroskopem a senzorem srdečního tepu. Měl by také umět měřit teplotu pokožky, stres, sledovat spánek a menstruační cyklus, jakož i detekovat chrápání. Oficiálně představen bude s pravděpodobností hraničící s jistotou ve středu 10. července v rámci příštího Galaxy Unpacked a uveden na trh by měl být v srpnu nebo září.

Dnes nejčtenější

.