Zavřít reklamu

Již za necelý týden se bude konat letní akce Galaxy Unpacked, na které má Samsung mimo jiné představit nové chytré hodinky Galaxy Watch7 a Watch Ultra. Nyní vyšlo najevo, že by mohly disponovat novou zdravotní funkcí, kterou by ocenili nejen diabetici.

Web Android Authority provedl rozborku poslední verze aplikace Samsung Health a objevil v ní uživatelské rozhraní, které ukazuje měření konečných produktů pokročilé glykace (AGE) naměřených hodinkami Galaxy. AGE jsou toxické sloučeniny, které naše tělo produkuje mimo jiné díky zvýšené hladině glukózy cirkulující v naší krvi. Tyto sloučeniny se hromadí v našem těle, jak stárneme. Vyšší hladina AGE obvykle indikuje vyšší hladinu glukózy v krvi.

V nově objeveném uživatelském rozhraní Samsung říká, že Galaxy Watch dokáží měřit index AGE uživatele. Neprozrazuje však, které modely Galaxy Watch tuto funkci podporují.

Není ani jasné, zda se jedná o stejnou funkci monitorování hladiny glukózy v krvi, o které se v minulých měsících spekulovalo, že ji nabídnou chystané hodinky Galaxy Watch7 a Galaxy Watch Ultra, nebo samostatnou funkci. Pokud jde o stejnou funkci, řada lidí by byla zklamaná, protože očekávala, že příští hodinková řada korejského giganta nabídne plnohodnotné monitorování glukózy v krvi.

Zajímavé je, že popis funkce se o monitorování glukózy v krvi nikde nezmiňuje. Místo toho říká, že toto měření vám může „poskytnout vhled do vašeho metabolického zdraví, které odráží váš celkový proces biologického stárnutí“. Jak to s touto funkcí doopravdy je, snad Samsung objasní při představení nových hodinek, které se uskuteční 10. července. Kromě nich by měl v rámci příštího Galaxy Unpacked odhalit skládací smartphony Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 a sluchátka Galaxy Buds3 a Buds3 Pro.

Všechny aktuální Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.