Zavřít reklamu

Přinášíme seznam zařízení Samsungu, která od 1. do 5. července obdržela softwarovou aktualizaci. Konkrétně jde o Galaxy S23, Galaxy M15 5G a Galaxy A32.

Na Galaxy S23 a Galaxy M15 5G začal Samsung vydávat červnový bezpečnostní patch. Řada Galaxy S23 jej obdržela již předtím v USA, Kanadě, Jižní Koreji a Indii a nyní se s firmwarovou verzí S911BXXS5CXE9 (S23), S916BXXS5CXE9 (S23+) a S918BXXS5CXE9 (S23 Ultra) dostává do Evropy a u Galaxy M15 5G nese verzi M156BXXS2AXF1 a jako první dorazil do Brazílie.

Červnová bezpečnostní aktualizace obsahuje opravy 53 zranitelností, z nichž 40 dodal Google a 13 Samsung. 37 opravených chyb bylo označeno jako vysoce nebezpečné, přičemž jedna oprava se týká chyby, která již byla zahrnuta v bezpečnostní záplatě Samsungu z května. Dvě opravy dodané americkým gigantem se nevztahují na zařízení Galaxy.

Bezpečnostní patch za minulý měsíc opravuje mimo jiné chyby, které se týkají zobrazení mřížky, statistické služby baterie, ověřování hovorů, aplikace Samsung Dialer a dalších služeb či funkcí. Jednou z nejvážnějších zranitelností, kterou korejský obr opravil, byla chyba zabezpečení při přetečení vyrovnávací paměti v bootloaderu, která lokálním útočníkům s privilegii umožňovala spouštět libovolný kód.

Pokud jde o Galaxy A32, na ten začal korejský obr vypouštět květnovou bezpečnostní záplatu. Přichází s firmwarovou verzí A325MUBS8DXF2 a jako první se objevila v Brazílii.

Květnová bezpečnostní aktualizace zahrnuje opravy 45 zranitelností objevených v předchozích verzích softwaru. 33 z nich opravil Google, přičemž jeho opravy jsou použitelné pro všechna zařízení s Androidem. Tři z jím opravených chyb byly označeny jako kriticky nebezpečné, 26 jako vysoce nebezpečných a jedna jako mírně nebezpečná. Dvě opravy se nevztahují na zařízení Galaxy a jedna se týká chyby, kterou korejský obr opravil v předchozí bezpečnostní aktualizaci.

Samsung mimo jiné opravil chybu, která útočníkům umožňovala obejít proces aktivace telefonu, chybu, která útočníkům umožňovala přístup do zabezpečené složky bez řádného ověření, chybu, která útočníkům umožňovala přístup k informacím v aktuální aplikaci, nebo bug, který útočníkům umožňoval restartovat telefon, případně způsobit poškození paměti.

Špičkové Samsungy koupíte zde

Dnes nejčtenější

.