Zavřít reklamu

Samsung by měl v nejbližších dnech začít na první zařízení vydávat červencovou bezpečnostní aktualizaci. Již nyní však zveřejnil, jaké chyby opravuje.

Červencová bezpečnostní záplata Samsungu opravuje 25 zranitelností objevených v Androidu, které představují riziko na všech zařízeních s tímto operačním systémem. Vedle toho přináší opravy 33 zranitelností, které se týkají výhradně telefonů a tabletů korejského giganta.

Z 25 zranitelností nalezených v Androidu byly čtyři označeny jako kriticky nebezpečné, zatímco zbytek za vysoce rizikový. Většina z 33 vulnerabilit týkajících se výhradně zařízení Galaxy představovala střední nebo vysoké riziko a umožňovala útočníkům získat neoprávněný přístup k uživatelským datům a možnost spouštět úlohy a aktivity bez povolení uživatele.

Nejnovější bezpečnostní patch kromě toho obsahuje opravy dvou chyb, které se týkají vybraných verzí čipů Exynos u telefonů a chytrých hodinek Samsungu, včetně půl desetiletí starých čipů, jako je Exynos 9820, který poháněl smartphonovou řadu Galaxy S10 z roku 2019. Na první zařízení Galaxy by červencová záplata měla dorazit v nejbližších dnech.

Dnes nejčtenější

.