Zavřít reklamu

Jistá smutná pravda je, že Samsung se v oblasti nositelností pořád hledá. Jak jinak si vysvětlit jeho plány na nový model Galaxy Watch, který ponese zase jiné pojmenování a to, že u Galaxy Buds upustí od svého vzhledu a bude kopírovat AirPody Applu? A dočkáme se ještě někdy nějakého modelu Galaxy Watch Pro a Classic?

4. generace Galaxy Watch mnohé změnila. Přišla s operačním systémem Wear OS, na kterém Samsung pracoval s Googlem a který byl konečně tou pravou alternativou k Apple Watch a jejich watchOS. Samsung tak představil modely řady Galaxy Watch4, mezi kterými byl i ten s přídomkem Classic lišící se otočnou lunetou. To se psal rok 2021.

Jeden chybný krok a tolik nepořádku 

O rok později, tedy v létě roku 2022 jsme se ale dočkali něčeho jiného. Samsung nevydal Galaxy Watch5 Classic ale Watch5 Pro, které byly zaměřeny na náročné sportovce, čemuž odpovídala dlouhá výdrž hodinek a jejich titanové tělo. Nad označením ale můžeme dodnes polemizovat. Už tehdy jsme řešili, proč to nejsou Galaxy Watch Ultra, aby lépe zapadly do portfolia Samsungu. Jenže ten chtěl označením vypálit rybník Applu, což se mu totálně nepovedlo. Ten totiž hned o měsíc na to představil naopak Apple Watch Ultra a Samsungu tím ukázal vztyčený prostředníček. 

Loni jsme tedy po dvou letech opět dostali vyjma klasické řady Galaxy Watch6 ještě Galaxy Watch6 Classic s mnoha vylepšeními a také otočnou lunetou. Model Watch6 Pro se ale nedostavil. Podle dosavadních úniků nepřijde ani letos. Letos jej totiž plnohodnotně nahradí hodinky Galaxy Watch Ultra, kterými společnost restartuje portfolio „pro náročné“ a na označení Watch5 Pro se pravděpodobně pokusí zapomenout. 

Ve výsledku to tedy znamená, že by Samsung mohl do budoucna meziročně střídat právě odolný titanový model pro náročně sportovce v podobě přídomku Ultra (dříve Pro) s tím klasickým, ocelovým a s otočnou lunetou, který známe pod označením Classic. Strategie by to mohla být docela dobrá, protože je pravda, že těch mezigeneračních novinek se s ohledem na hardware zas tolik neděje, přičemž se dvouleté okno může zákazníkovi jevit i jako ideální pro upgrade z jeho stávajícího zařízení. 

Všechny aktuální Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.