Zavřít reklamu

Apple v pondělí na své vývojářské konferenci WWDC 2024 představil působivou funkci nazvanou Image Wand. Jde o funkci využívající generativní umělou inteligenci, která umí převést hrubý náčrtek na vizuálně atraktivní kresbu. Tato funkce bude dostupná později v tomto roce na iPadech s nově představeným operačním systémem iPadOS 18. Samsung by však mohl svého „věčného rivala“ s podobnou funkcí předběhnout.

Podle spolehlivého leakera Ice Universe bude nová umělá inteligence (patrně tím myslí vylepšenou Galaxy AI) na chystaném skládacím smartphonu Galaxy Z Fold6 schopná proměnit hrubé náčrtky na obrázky. Tato funkce by měla uživatelům pomoci učinit jejich poznámky vizuálně přitažlivějšími a profesionálnějšími. V následné diskusi pod svým příspěvkem potvrdil, že tato funkce později dorazí i na řady Galaxy S24 a S23.

Tato vychytávka by mohla být uvolněna také pro tablety Galaxy kompatibilní s nadstavbou One UI 6.1.1, protože jsou kompatibilní s dotykovým perem S Pen a mají lepší možnosti kreslení. Vzhledem k tomu, že Galaxy Z Fold6 softwarově poběží rovnou z krabičky právě na One UI 6.1.1 a podle všeho bude představen v rámci příští akce Galaxy Unpacked v červenci, bude mít tuto funkci připravenou k použití dříve než Apple.

Připomeňme, že nadstavba One UI 6.1.1 bude stále vycházet z Androidu 14. Na podzim by pak měl Samsung začít na první zařízení začít vydávat aktualizaci s nadstavbou One UI 7.0, která bude „konečně“ postavena na Androidu 15.

Ty nejlepší Samsungy koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.