Zavřít reklamu

Samsung má navrch. Oproti Googlu totiž prodává nepoměrně více hardwaru, oproti Applu mohou možnosti jeho Galaxy AI využívat uživatelé po celém světě a to ihned. Navíc Samsung přinese svou AI i do chytrých hodinek, Apple nikoli. Budeme v nich za ní ale platit? 

Samsung je připraven ukázat světu nové Galaxy Watch7 a Galaxy Watch Ultra. Stát by se tak mělo 10. července. Měl by jim také dát svou nadstavbu One UI 6 Watch jedoucí na Wear OS 5, která by také měla obsahovat prvky umělé inteligence Galaxy AI. I když je tomu teprve půl roku, co je společnost ukázala v řadě Galaxy S24, bereme je už ve vrcholných modelech společnosti jako samozřejmost. Jak to ale bude u hodinek? 

Je logické, že AI má ve smartphonech jistě větší potenciál než v chytrých hodinkách. Nicméně úplně se nebojíme toho, že by Samsung nepřišel s užitečnými možnostmi, které by z ní čerpaly maximum i na našem zápěstí. Společnost ostatně už i oficiálně oznámila, že Galaxy AI na její Galaxy Watch dorazí. Dá se předpokládat, že tomu tak bude s uvedením právě zmíněného nového systému v nové řadě hodinek, kdy by se později mohla podívat alespoň i do loňských modelů, i když to je ještě s otazníkem. Budou ale funkce Galaxy AI v Galaxy Watch zdarma navždy, nebo stejně jako je tomu u smartphonů jen do konce roku 2025? 

Konkurenční boj je jasný 

První odpověď je poměrně zjevná. Samsung oficiálně uvedl, že: „Dostupnost funkcí Galaxy AI se může lišit podle modelu zařízení. Funkce Galaxy AI budou poskytovány zdarma do konce roku 2025 na podporovaných zařízeních Samsung Galaxy.“ To stejné uvedl již dříve u smartphonů a jistě se toho dočkáme i u skládaček, které představí spolu s novými Galaxy Watch na červencové akci Galaxy Unpacked. 

Zatím to tedy vypadá, že letošek a příští rok se budeme učit funkce používat, přičemž následně nám je Samsung osolí. Jenže ve finále tomu tak být vůbec nemusí. Předně Samsung při zavádění Galaxy AI sám neznal potenciál ani míru využití funkcí. Ty jsou jistě pro jeho servery nákladné, na druhou stranu si u uživatelů získaly skutečnou oblibu a jejich zpoplatnění by je tak mohlo značně rozhořčit. 

One UI 6 Watch 1

Samsung otočil i v dostupnosti, kdy nakonec Galaxy AI poskytl i vlajkám roku 2022, stejně tak by mohl otočit i v ceně. Do jisté míry by za to mohl moci i Apple, protože ten svou Apple Intelligence bude nabízet kompletně zdarma bez nějakého „ale“, respektive hned v úvodu řekl, že jeho AI bude zdarma, a nezmínil nějaký termín, který by to měl změnit. Samsung tedy bude tlačen k tomu držet svou konkurenceschopnost tím, že Galaxy AI nakonec nezpoplatní, i když má AI Applu poměrně kruté podmínky pro to, kdo ji bude moci na jakých zařízeních využívat. 

Co budou hodinky vlastně umět? 

S integrací Galaxy AI dostanou Galaxy Watch zásadní upgrade v oblasti sledování spánku pomocí pokročilého algoritmu umělé inteligence, kdy vám nabídnou podrobnou analýzu nad rámec pouhých fází spánku s novými metrikami, jako je pohyb během spánku, latence spánku, srdeční frekvence, frekvence dýchání během spánku a další. Samsung Health přidá některé vzrušující nové funkce pro fitness nadšence, jako jsou personalizované zóny srdečního tepu, funkční prahová síla pro cyklisty, cvičební rutiny a další. 

Nové Galaxy Watch FE koupíte zde

Dnes nejčtenější

.