Zavřít reklamu

Už jen necelý týden zbývá do konání letní akce Galaxy Unpacked, na které má Samsung představit mimo jiné nové ohebné telefony Galaxy Z Fold6 a Z Flip6. Nyní o nich uniklo, že jako první skládačky na světě nabídnou odolnost vůči vodě i prachu.

Jak na sociální síti X s odkazem na nově uniklé marketingové materiály o Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 uvedl jeden z nejspolehlivějších leakerů Evan Blass, chystané skládací smartphony Samsungu budou disponovat voděodolností a prachuvzdorností podle standardu IP48. Budou tak prvními ohebnými telefony, které nabídnou odolnost proti vodě a zároveň proti prachu. Dosud skládačky (a ještě ne všechny) nabízely „jen“ voděodolnost, a to obvykle podle standardu IPX8 (včetně posledních tří generací Z Foldu a Z Flipu). Kromě toho budou mít Z Fold6 a Z Flip6 vylepšený hliníkový rám Armour Aluminum a vepředu i vzadu ochranné sklo Gorilla Glass Victus 2.

Galaxy Z Fold6 bude podle dostupných úniků vybaven 6,3palcovou vnější obrazovkou typu Dynamic AMOLED 2x s rozlišením HD+, 120Hz obnovovací frekvencí a maximálním jasem 2600 nitů a 7,6palcovým vnitřním displejem stejného typu s rozlišením QXGA+ a stejnou obnovovací frekvencí a vrcholovým jasem, 50MPx hlavním fotoaparátem a baterií s kapacitou 4400 mAh. Galaxy Z Flip6 podle všeho do vínku dostane 3,4palcový vnější OLED displej s rozlišením 720 x 748 px a 60Hz obnovovací frekvencí a 6,7palcový ohebný zobrazovač typu Dynamic AMOLED 2x s rozlišením FHD+ a 120Hz obnovovací frekvencí, 50MPx hlavní fotoaparát a baterii s kapacitou 4000 mAh.

Obě skládačky by měl pohánět čipset Snapdragon 8 Gen 3, kterému prý bude sekundovat 12 GB operační paměti a 256 nebo 512 GB vnitřní paměti (Z Fold6 by mohl být dostupný ještě v 1TB paměťové variantě). Obě budou prakticky jistě softwarově běžet na Androidu 14 a nadstavbě One UI 6.1.1 a disponovat sadou funkcí umělé inteligence Galaxy AI. Představeny budou podle všeho již ve středu 10. července v rámci příští akce Galaxy Unpacked, na níž by měl Samsung odhalit také novou hodinkovou řadu Galaxy Watch7 a sluchátka Galaxy Buds3 a Buds3 Pro.

Ty nejlepší Samsungy koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.