Zavřít reklamu

V minulých týdnech a měsících se spekulovalo o tom, že chystanou hodinkovou řadu Galaxy Watch7 bude pohánět nový čipset Samsungu s názvem Exynos W1000. To se nyní potvrdilo, jelikož jej korejský gigant oficiálně odhalil.

Hodinkový čipset Exynos W1000 je vyráběn pomocí druhé generace 3nm (pravděpodobně SF3) procesu společnosti Samsung Foundry. Oproti svému předchůdci by tak měl být znatelně energeticky efektivnější. Disponuje výkonnou procesorovou jednotkou skládající se z jednoho výkonného jádra Cortex-A78 a čtyř úsporných jader Cortex-A55. Samsung tvrdí, že nová procesorová jednotka nabízí 2,7x rychlejší spouštění aplikací ve srovnání s čipem Exynos W930 a umožňuje rychlejší přepínání aplikací. Jednojádrový výkon je prý oproti Exynosu W930 3,4x rychlejší, zatímco vícejádrový 3,7x rychlejší.

Exynos W1000 využívá grafickou jednotku Mali-G68 MP2, která podporuje obrazovky s rozlišením až 640 x 640 pixelů. Má také integrované úložiště s velikostí 32 GB.

Samsung prý použil řadu nových technologií ke zmenšení velikosti čipsetu a zlepšení jeho výkonu a efektivity. Ke zlepšení energetické účinnosti a odvodu tepla používá technologii FOPLP (fan-out panel-level package) a má také vestavěnou operační paměť a úložiště na stejném čipu pomocí technologie ePOP (embedded package-on-package). Samsung též použil technologii SiP (system-in-package) k vložení integrovaného čipu pro správu napájení (PMIC) do stejného balíčku.

Exynos W1000 kromě toho disponuje 2,5D Always-on displejem pro lepší ciferníky s vyššími detaily a lepšími barvami v režimu AoD a standardem Bluetooth LE a pamětí typu LPDDR5 pro další úsporu energie. Do vínku dále dostal 4G LTE, Wi-Fi b/g/n, GPS a NFC.

Exynos W1000 bude s pravděpodobností hraničící s jistotou pohánět chytré hodinky Galaxy Watch7 a Watch(7) Ultra, které má Samsung uvést na scénu 10. července v rámci letní akce Galaxy Unpacked. Kromě nových hodinek by měl na akci odhalit skládací smartphony Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 a sluchátka Galaxy Buds3 a Buds3 Pro.

Všechny aktuální Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.