Zavřít reklamu

Populární aplikace pro sledování zdraví Samsung Health existuje již 12 let, přičemž v roce 2012 debutovala jako S Health. Pokud však vlastníte velmi starý telefon Galaxy, aplikace vám přestane plně fungovat. Vyplývá to z rozborky její nejnovější verze.

Web Android Authority rozborkou nejnovější verze aplikace Samsung Health (6.27) zjistil, že obsahuje zprávu, že počínaje 24. červnem přestane být podporována na zařízeních s Androidem 9 a starším, což jsou například kdysi velice populární smartphony Galaxy S8 a Galaxy Note8. Zpráva upřesňuje, že aplikaci na telefonech s Androidem 9 a starším sice bude možné nadále používat, avšak uživatelé se budou muset spokojit s omezenými funkcemi a službami.

Jinými slovy, pokud používáte velmi starý smartphone korejského obra a při používání starších verzí aplikace narazíte na nějaký problém či bug, máte smůlu, zůstane už napořád neopravený. Samsung v této souvislosti doporučuje pravidelné zálohování dat, aby se předešlo jejich možné ztrátě.

Není to poprvé, co Samsung Health zvyšuje minimální systémové požadavky. Před třemi lety přestala být aplikace podporována na zařízeních starších než Android 8. Lze očekávat, že za další tři roky systémové požadavky opět stoupnou.

Dnes nejčtenější

.