Zavřít reklamu

Už za necelé dva týdny nám Samsung oficiálně ukáže své letní novinky roku 2024. Mezi nimi budou i Galaxy Watch Ultra a Galaxy Buds3 a Buds3 Pro, jejichž rendery nyní unikly skrze newsletter leakera Evana Blasse. Ukazují, jak to jde se Samsungem z kopce. 

Není to sice finále, je ale dost pravděpodobné, že jsou leaky pravdivé a nové produkty budou skutečně vypadat tak, jak rendery ukazují. Smutné je na tom to, že ukazují prachsprostou kopii Applu a já se táži: „Máš toto Samsungu opravdu zapotřebí?“ 

Je to prostě k pláči 

Když krade Čína, mávneme nad tím rukou, když je vidět mírná inspirace jiných značek, remcáme, ale přijmeme to. Když ale tak velká společnost, jako Samsung, udělá kopii jiného produktu prakticky 1:1, je to od ní sprosté nejen ke kopírované společnosti, ale i zákazníkovi. Srovnejte si vedle sebe Galaxy Buds3 a AirPody 3. generace nebo Galaxy Buds3 Pro a AirPody Pro 2. generace. V obou případech zde byly produkty Applu dříve a v obou případech je Samsung vykrádá. Měl přitom svůj funkční design, který byl originální a bez stopky. 

Samsung zde ale Apple kopíruje i tou blbou bílou barvou. Jasně, dá ještě nějakou metalickou šedou nebo kdo ví jakou, ale designově se Galaxy Buds 3. generace od AirPodů budou na první pohled lišit vlastně jen tou černou linkou, protože ty barvičky na spodní straně stopky fakt neuvidíte. 

A co ty Galaxy Watch Ultra? Když už Samsung ukradl samotné pojmenování, inspiroval se i vzhledem, ciferníkem a řemenem. Prostě musel jako Apple použít oranžovou, musel přijít se stejným systémem uchycení řemenů a musel dát hodinkám téměř identický řemen, který Apple představil s Apple Watch Ultra. 

Kdo za to může? 

Paradoxně ale máme na koho ukázat prstem. Samozřejmě za to může sama společnost, která design odsouhlasila, dost možná za tím vším ale stojí Hubert H. Lee, bývalý designér Mercedesu (do Samsungu přišel v prosinci roku 2022). Pokud mu ale procházelo kopírování v automobilovém průmyslu, neznamená to, že to musí takto procházet i v tom mobilním. 

Lee zde vzal tedy design, který funguje u technologického lídra a švihnul ho bez větší invence do produktů nového zaměstnavatele. Třikrát fuj a odplivnutí si k tomu, že degraduje originální design Samsungu, který měl historii a užitnou hodnotu. Teď zde budeme mít jen kopii něčeho, proti čemu bojujeme, tedy proti Applu, který jako uživatelé Samsungu prostě nemáme a nemůžeme mít rádi. 

Tak to bychom měli. Je asi předčasné pohřbívat Samsung kvůli dvěma produktům, ale musel jsem to v tomto komentáři ze sebe dostat. Tak mi to prosím, nemějte za zlé. Je to jen názor, se kterým se vůbec nemusíte ztotožňovat a z novinek můžete být nadšeni. Rozhodně vám to neberu a jsem za vás rád.  

Galaxy Watch FE koupíte zde

Dnes nejčtenější

.