Zavřít reklamu

Váš telefon Galaxy s čipem NFC již může provádět mobilní platby klepnutím a odemykat chytré dveřní zámky. A nyní k tomu přibyla další věc, a to možnost odemykat váš hotelový pokoj pomocí virtuálního klíče, který vám poskytne váš hotel. Konkrétně tuto funkci nově nabízí Peněženka Google.

Google v tichosti oznámil, že aplikace Peněženka Google může nyní ukládat virtuální klíče pro digitální zámky, což vám umožní zamknout nebo odemknout dveře vašeho hotelového pokoje. A netýká se to jen hotelových pokojů – pomocí aplikace můžete po celou dobu vašeho pobytu odemykat i výtahy, pokoje pro hosty, tělocvičny nebo bazény.

Proces nastavení pro ukládání klíčů od hotelového pokoje a přístup k němu je podobný přidávání palubních lístků k letenkám. Aplikace, e-mail nebo webové stránky hotelu mohou nabízet tlačítko „Přidat do Peněženky Google“, přičemž po jeho klepnutí se v Peněžence zobrazí příslušné podrobnosti. Než k tomu však dojde, budete se muset ubytovat a získat přístup k hotelovému klíči. Existuje také možnost přidat jej předem.

Pokud budete chtít klíč od hotelového pokoje použít, budete muset telefon probudit a odemknout. Prvním hotelem, který tuto novou funkci Peněženky podporuje, je Clarion Hotel Post v hlavním městě Švédska Göteborgu. Můžeme ale očekávat, že v blízké budoucnosti bude novou funkci podporovat více hotelů ve více zemích.

Dnes nejčtenější

.