Zavřít reklamu

V současnosti vám WhatsApp umožňuje přenášet data z jednoho androidového zařízení do jiného zařízení s Androidem, z jednoho iPhonu do druhého iPhonu, z androidového zařízení do iPhonu a z iPhonu do zařízení s Androidem. Bohužel však má každý těchto čtyř způsobů přenosu jiný proces. Navíc některé z nich vyžadují službu iCloud nebo datový kabel a pro řadu lidí jsou tyto procesy složité a obtížné.

To by se však mohlo již brzy změnit, protože společnost Meta ve WhatsAppu podle všeho pracuje na zavedení univerzální metody přenosu dat mezi zařízeními stejné platformy nebo různých platforem, tedy i z iPhonu na Samsung. Ještě důležitější je, že tato metoda by mohla eliminovat potřebu iCloudu a datového kabelu a mohla by být mnohem jednodušší než ty stávající. Nový způsob přenosu chatů objevil web WABetaInfo v nejnovější betaverzi WhatsAppu pro Android (2.24.13.6).

Když v aktuální stabilní verzi aplikace (2.24.11.79) přejdete do sekce pro přenos chatů, zjistíte, že tuto sekci můžete použít k přenosu dat do jiného telefonu s Androidem. Nejnovější betaverze však nikde Android nezmiňuje, což naznačuje, že stejnou metodu budete moci použít také k přenosu dat do iPhonu. Nová metoda také nikde nezmiňuje iCloud, což znamená, že by pro přenos dat neměla vyžadovat cloudové služby.

V tuto chvíli není jasné, kdy by nová metoda pro přenos chatů ve WhatsAppu mohla být zpřístupněna široké veřejnosti, zřejmě se tak ale stane v příštích měsících.

Dnes nejčtenější

.