Zavřít reklamu

Již asi dva roky v aplikaci WhatsApp probíhá vývoj hlasových zpráv jako aktualizací stavu. Letos v únoru populární „appka“ na zasílání zpráv oznámila možnost sdílení 30sekundových hlasových nahrávek se stejným publikem, které obvykle vidí obrázky, videa a odkazy ve vašich aktualizacích stavu. Nyní vyšlo najevo, že do aplikace se zavádí delší limit „hlasovek“.

Jak informoval web WABetaInfo, po instalaci nejnovější betaverze WhatsAppu testeři našli novou změnu týkající se hlasových zpráv, které jsou nyní délkou omezeny na 1 minutu namísto dosavadních 30 sekund. Tato změna ovlivňuje i aktualizace stavu, což lidem umožňuje sdílet hlasové zprávy s větším publikem, které aktualizace stavu přinášejí.

V důsledku delšího limitu mohou lidé, kteří dávají přednost posílání hlasových zpráv, aby si ušetřili čas a námahu psaním delších zpráv, sdílet několik dlouhých nahrávek namísto mnoha kratších po sobě jdoucích klipů. V tuto chvíli není jasné, kdy bude novinka dostupná širší veřejnosti, zřejmě se jí však dočkáme během následujících týdnů.

WhatsApp kromě toho testuje funkci, která uživatelům umožní přímo reagovat a odpovídat na mediální obsah. Dříve, když jste obdrželi nějaký mediální obsah a chtěli na něj odpovědět, museli jste jej dlouze stisknout a klepnout na tlačítko Přehrát znovu. V nové betaverzi WhatsAppu se však objevila nová možnost, kdy se po otevření média „vynoří“ nové rozhraní se třemi tlačítky, které vám umožní na ně odpovědět přímo. I tato novinka by se k širší veřejnosti měla dostat v brzké době.

Dnes nejčtenější

.